Pravidelné oční vyšetření Vám může zachránit zrak !

18.06.2024

Objednejte se k nám na vyšetření diabetické retinopatie za pomoci umělé inteligence - přímo v ambulanci diabetologa, bez rozkapání očí a za pár minut.

Jednou z nejčastějších komplikací diabetu je poškození oční sítnice – tzv. diabetická retinopatie. Všichni diabetici by měli v rámci prevence alespoň jednou ročně absolvovat vyšetření očí, aby se odhalily případné změny a včas zahájila léčba, která zabrání poškození zraku, nebo oslepnutí. V naší ambulanci provádíme vyšetření očního pozadí s pomocí automatické sítnicové kamery - vyšetření je bezbolestné, rychlé a spolehlivé. Je 1x ročně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.

Vyžádejte si od Vašeho ošetřujícího lékaře žádanku na vyšetření a rezervujte si u nás termín. Možnosti objednání: e-mail, webový formulář, MEDDI app.

NOVINKA - od 1.7.2024 je součástí vyšetření možnost analýzy snímků pro diagnózu VPMD (věkem podmíněné makulární degenerace)

Věkem podmíněná makulární degenerace (VPMD) je velmi závažné onemocnění sítnice a je častou příčinou ztráty zraku u starších lidí. V rozvinutých zemích je dokonce nejčastější příčinou praktické slepoty. Při makulární degeneraci dochází k postižení tzv. žluté skvrny (centrální části oční sítnice). Onemocnění se vyskytuje ve dvou formách – suchá a vlhká, přičemž "vlhká" forma postupuje velmi rychle a dokáže zničit zrak během několika týdnů či měsíců. Včasným rozpoznáním této nemoci můžete pomocí moderních léků ztrátu zraku zastavit.